EVDE İNTERNET

Evde Kal Bedava İnternet Kampanyaları

Tüm Dünya’da görülen “Covid-19” evde kalan kişiler GSM şirketleri ( Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell) evde kal sloganı ile bedava internet dağıtıyor. Sizlerde bu makalemizde Evde Kal Bedava internet kampanyaları ile internet kazanabilirsiniz.

Evde Kal Bedava İnternet Kampanyaları

Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında Covid-19 virüsünün neden olduğu bir hastalık ortaya çıktı. Covid 19 virüsü çok kısa sürede bütün dünyaya yayıldı ve dünya 2020 yılının başından itibaren bu salgınla mücadele etmeye çalışmaktadır. Salgın ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde bütün hızıyla yayılmaya devam etmektedir. Yayılmanın çok hızlı olmasından dolayı bazı ülkelerde sağlık sistemi çökme seviyesine gelmiştir.
Ülkemiz Sağlık Bakanlığı salgının yayılma hızını kesmek ve daha az insana bulaşmasını sağlamak için vatandaşlarının evde kalmalarını istedi. Çünkü korona salgının hızı ancak tam izolasyon sağlandığında yavaşlayacaktır. Türk halkının evde kalmasını sağlamak için Ev Kal Türkiye, Hayat Eve Sığar gibi kampanyalar yapıldı. Yapılan kampanyalarla birlikte bazı yasaklar getirilerek salgının yayılma hızı kontrol altına alınmaya çalışıldı.

Evde kalan vatandaşlar iş hayatlarını, eğitimlerini devam ettirebilmeleri ve hatta can sıkıntılarını giderebilmek için internete normalden çok daha fazla ihtiyaç duydu. Ülkemizdeki GSM operatörleri bu zor süreci daha az hasarla atlatabilmeleri için evde kal bedava internet kampanyaları düzenlediler. Kampanyalar ile tüketicilerinin daha az ücret ödeyerek daha fazla internet kullanmalarına yardımcı olmayı amaçladılar. GSM operatörlerinden Turkcell, Vodafone, Türk Telekom’un yaptığı kampanyalar Türk halkına can simidi gibi yetişmiş oldu.

evde kal bedava internet

Salgından dolayı evde kalmak zorunda olan vatandaşların ticari hayat ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda internete olan ihtiyaçları yüksek oranda arttı. Kullandığı internet kotası yeterli olmayanlar yeni arayışlara girdi. Bunun farkında olan GSM operatörleri abonelerinin hem evde kalmalarını desteklemek hem de ihtiyaçlarını giderebilmek için yaptıkları kampanyaları her geçen gün artırdı. Salgının ne zaman biteceği net bilinemediğinden operatörler bedava internet kampanyalarına devam etmektedir. Bu yazımızda pandemi dolayısıyla evde kalmak zorunda olan abonelerine bedava internet kampanyaları hazırlayan Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’un kampanyalarından bahsedeceğiz. İşte detaylar;

Vodafone Evde Kal Bedava İnternet

Vodafone Evde Kal Bedava İnternet

Evde Kal Türkiye sloganları ile ülkemiz vatandaşlarının salgından en az zararla çıkmaları amaçlanmıştır. Vodafone evde kal bedava internet kampanyaları ile abonelerinin evde kaldıkları süre içinde internet kullanımını kolaylaştırmış ve ekonomikleştirmiştir. Vodafone her yaş ve gruptaki abonelerine özel paketler hazırlamıştır. Hazırladığı bedava internet paketleri ve kampanyaları şunlardır;

 • Vodafone Bana Ne Var uygulaması üzerinden 5 GB bedava internet kampanyası; Bana Ne Var uygulamasına giren Vodafone aboneleri 5 GB kazanma şansını elde edecekler. 5 GB bedava internetin yanı sıra 1 ve 2 GB bedava internet kazanma fırsatları da bulunmaktadır.
 • 2 haftalık 1 GB internet kazanma fırsatı; E-fatura yazılıp e-posta adresine gönderen aboneler 2 haftalık 1 GB interneti kullanma hakkını kazanmaktadır.
 • Üniversiteli abonelere bedava 6 GB internet; Yükseköğretim Kurumu, bütün GSM operatörleri ile anlaşma yaptı. Uzaktan eğitim almak zorunda olan üniversite öğrencilerinin hatlarına bedava internet yüklemesi üzerine yapılan anlaşma gereği Vodafone her üniversiteli abonesine 6 GB bedava internet yükledi.
 • Gençlere özel evde internet kampanyası; Vodafone limitsiz ev internetinde evde kalarak uzaktan eğitim almak zorunda olan gençlere özel indirimler yapmaktadır. 12 ay taahhüt sözü veren gençlere bedava Vodafone TV ve ilk 3 ay %50 indirim fırsatı sunulmaktadır. Sınırsız evde internetin paketleri 29,90 TL’den başlamaktadır.
 • EBA 6 GB Bedava internet paketi; EBA, Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu eğitim platformudur. EBA üzerinden uzaktan eğitim yapıldığı için öğrencilerin internete olan ihtiyaçları son derece artmıştır. Öğrencilerin derslerini rahat bir şekilde dinleyebilmeleri için 3 GB bedava internet hediye edecek EBA 6 GB Vodafone kampanyasını düzenlemiştir.

Turkcell Evde Kal Bedava İnternet

Turkcell Evde Kal Bedava İnternet

Corona virüs salgınında hastalığın yayılma hızı her geçen gün artmaktadır. Hızla yayılan salgına karşı tedbir almaya devam edilmeli ve evde kalınmalıdır. Turkcell evde kalmayı teşvik etmek ve abonelerine destek olmak için düzenlediği bedava internet kampanyalarını her geçen gün artırmaktadır. Turkcell evde kal bedava internet kampanyası kapsamında abonelerine 2 GB internet vermektedir. Turkcell’in düzenlediği bedava internet kampanyası;

 • Turkcell evde kal kampanyası 2 GB bedava internet; Abonelerin evlerinde işlerini daha kolay yapabilmeleri ve keyifli zaman geçirebilmeleri için 2 GB bedava internet sunmaktadır. Turkcell bedava interneti paketlerine ek olarak vermektedir. Bedava 2 GB interneti alabilmesi için abonelerin belirlenen paketlerden birine geçmesi gerekmektedir.
 • SenYapDiye BİP Bedava İnternet; SenYapDiye kanalını takip ederek verilen görevleri yapanlar bedava internet kazanma şansını elde etmektedir. Turkcell’den alınan bedava 2 GB internetin kullanım süresi kampanya dahilinde 1 aydır. Aboneler 1 ay içinde internetlerini kullanmadıkları zaman kalan kısımları yanacaktır. Abone ilk etapta bedava internetten kullanacak sonra paketindeki interneti harcayacaktır. Bundan dolayı kalma ihtimali oldukça zayıftır.

Türk Telekom Evde Kal Bedava İnternet

Türk Telekom Evde Kal Bedava İnternet

Türk Telekom hazırlamış olduğu kampanyalar ile abonelerinin evde kalıp kendilerini hastalıktan korumaları için imkan sunmaktadır. Türk Telekom evde kal bedava internet paketleri ile kişiler eğitimlerine ve işlerine devam edebilmektedir. Kampanyanın şartlarına göre aboneler online işlemler menüsünü kullanarak bedava internet haklarını alabilmektedir. Türk Telekom operatörünün hazırladığı evde kal internet hediye kampanya paketleri arasında şunlar vardır;

 1. Şanslı Çark uygulamasıyla 4 GB, 100 MB, 250 MB ve 1 GB bedava internet kampanyası; Şanslı Çark uygulamasını kullanan aboneler 4 GB internetin yanı sıra 100 MB, 250 MB ve 1 GB bedava internet de kazanma şansına sahipler.
 2. Türk Telekom Hediye İnternet gönder 1 GB Kazan kampanyası; Kampanyaya katılım için abonelerin Hediye İnternet Gönder 1 GB Kazan Kampanyası’na katılmaları gerekmektedir. Kampanyaya katılarak sevdiklerine 1 veya 4 GB internet hediye edenler bedava internet kazanmayı hak etmektedir. Abonelerin sevdiklerine gönderdiği hediye internet paketi aylık kullanılır. 1 GB hediye göndererek kazanılan bedava internet paketi haftalık kullanılır. 4 GB internet paketinin karşılığında hediye edilen 1 GB internet ise aylık olarak kullanılır.
 3. Faturalı hatlara Türk Telekom’un bedava internet kampanyası; PAKETMATİK isimli kampanya ile aboneler bol miktarda bedava internet kazanabilmektedir. Kampanyaya katılımın bir ücreti yoktur. 10 Haziran 2020 tarihinde başlamış olan kampanyadan yararlanabilmek için abonenin telefonunda Online İşlemler’in yüklü olması şarttır. Katılım sadece Online İşlemler üzerinden yapılacaktır.
 4. Türk Telekom 4,5G uyumlu 30 GB internet kampanyası; 3 G bandında olan hattını 4,5G bandına taşıyan abonelere 30 GB internet hediye edilir.
 5. Türk Telekom ArayanıBil Plus 1 GB İnternet Kampanyası; Servise abone ola n Türk Telekom aboneleri aylık veya haftalık bedava internet kazanabilmektedir.
 6. Türk Telekom Faturasız hatlara özel bedava internet kampanyası; faturasız hat sahibi aboneler Ziraat Bankası üzerinden 40 TL’lik yükleme yapınca günlük 5 GB, 50 TL’lik yükleme yapınca haftalık 5 GB, 100 TL’lik yükleme yapıldığında aylık 5 GB’lık internet paketi hediye edilir. İşlem yapıldıktan sonra hediye internet otomatik olarak yüklenir.
 7. Türk Telekom Bedava EBA İnternet paketi; öğrenci ve öğretmenlerin uzaktan eğitimlerini desteklemek için Türk Telekom hediye internet paketi sunmuştur. Kampanya kapsamında sunulan hediye internet paketleri Haziran ayı sonuna kadar otomatik olarak abonelerin hatlarına yüklenmektedir.

Evde Kal Bedava İnternet Sıkca Sorulan Sorular

Ülkemizdeki operatörlerin hepsi pandemi zamanında çok ihtiyaç olduğundan dolayı internet kampanyaları yapmıştır. Yapılan kampanyalarla ilgili operatör aboneleri bazı sorular sormaktadır. Evde kal bedava internet sıkça sorulan sorular için her bir operatör kendi kampanyaları hakkında cevaplar vermiştir. Soruların cevapları operatörlerin kampanyalarında yer almaktadır. En sık rastlanan sorular ve cevapları ise şöyledir;

Üniversitelere bedava 6 GB internet kampanyası hangi operatörlerde geçerli?

YÖK, uzaktan eğitimde kullanılması düşüncesiyle Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom operatörleri ile anlaşma yaptı. Yapılan anlaşmada üniversite öğrencilerine hatlarına bedava internet yüklenmesine karar verilmiştir. GSM operatörlerinin sitelerinden detaylı bilgiyi edinmek mümkündür.

EBA Vodafone 6 GB Bedava İnternet kampanyası nasıl yapılır?

Kampanyadan yararlanmak için herhangi bir uygulamayı indirmeye veya bir işlem yapmaya gerek yoktur. GSM operatörü, kayıtlı olan bütün internet paketi sahibi gençlere otomatik olarak hatlarına 6 GB bedava internetini yüklemektedir.

EBA Vodafone 6 GB Bedava internet paketi kampanyası ne zamana kadar devam edecek?

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan anlaşmaya göre EBA için 3 GB internet verilmesine karar verilmişken Vodafone bunu 6 GB olarak güncellemiştir. GSM operatörün uzaktan eğitim devam ettiği sürede bedava interneti vermeye devam edeceği bilinmektedir. Hatta uzaktan eğitimin devam ettiği zaman içinde öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra velilere de bedava internet verecektir.

Turkcell Evde Kal 2 GB Bedava İnternet kampanyası nasıl yapılır?

İnternetinin yetersiz olduğunu düşünen birçok kişi izolasyon zamanında tarifesini değiştirmeyi düşünmektedir. Evde kalmak zorunda olup tarifesini değiştirme düşüncesinde olanlara Turkcell güzel bir kampanya sundu. Operatörün belirlediği paketlerden birine geçen abonelere ilave olarak 2 GB bedava internet hatlarına otomatik olarak yüklenecektir.

Turkcell Evde Kal 2 GB Bedava İnternet kampanyasına dahil olabilmek için hangi paketlere geçilmesi gerekiyor?

Kampanyadan yararlanarak 2 GB bedava internet alabilmek için geçilmesi gereken paketleri Turkcell şöyle sıralamıştır;

 • Süper Avantaj 5 GB Paketi
 • Süper Avantaj 6 GB Paketi
 • Süper Avantaj 8 GB Paketi
 • Süper Avantaj 10 GB Paketi
 • Süper Avantaj 11 GB Paketi
 • Süper Avantaj 12 GB Paketi
 • Süper Avantaj 14 GB Paketi
 • Süper Avantaj 16 GB Paketi
 • Özel Üçlü 3 GB Paketi
 • Uçuran 6 GB Paketi
 • Uçuran 6 GB Plus Paketi
 • Uçuran 8 GB Paketi
 • Uçuran 10 GB Paketi
 • Uçuran 10 GB Plus Paketi
 • Uçuran 14 GB Paketi
 • Uçuran 14 GB Plus Paketi
 • GNÇ Süper 6GB Paketi
 • GNÇ Süper 8GB Paketi
 • GNÇ Süper 10GB Paketi
 • GNÇ Süper 12GB Paketi
 • GNÇ Süper 14GB Paketi

Turkcell Evde Kal 2 GB Bedava İnternet kampanyasının şartları var mı? Varsa nelerdir?

Turkcell’in yaptığı bu kampanya bütün abonelerini kapsamaktadır. Faturalı veya faturasız bütün aboneler için geçerlidir. Kampanyanın şartı abonelerin operatör tarafından belirlenen ve yukarıda sıralanan paketlerden birine geçmeleridir. Geçiş yaptıkları anda 2 GB bedava internet hatlarına tanımlanmaktadır.

SenYapDiye BİP 2 GB Bedava internet nasıl alınır?

İlk olarak kampanya tarihleri arasında #senyapdiye kanalını takip etmek gerekiyor. Kanalda verilen görevleri yerine getirdikten sonra 2 GB bedava internet abonenin hattına otomatik olarak yüklenmektedir. 1 GB bedava internet alabilmek için ise BİP üzerinden 20 dakikalık konuşma yapmak gerekiyor. 20 dakikalık konuşmayı yapan abonelerden her gün ilk 50 bin kişiye 1 GB bedava internet verilmektedir. Bedava internet 24 saat geçerlidir.

SenYapDiye BİP 2 GB Bedava interneti kullanmak için geçerli bir şart var mı?

Bedava interneti kullanabilmek için hattın 4,5G uyumlu olması gerekmektedir. Hattı 4,5G uyumlu olmayanlar hediyeyi alıp kullanamazlar. Hattını 4,5G uyumlu hale getirmek isteyenler Turkcell bayilerini müracaat edebilirler. Bayilerde yapılan kısa bir işlemle abonelerin hatları 4,5G uyumlu hale getirilmektedir. 4,5G uyumu işin yapılan işlemle de ekstra bedava internet kazanma imkanı elde edilir.

Türk Telekom’dan hediye internet nasıl gönderilir?

Hediye bedava internet göndermek isteyen Türk Telekom aboneleri kısa mesaj bölümüne hediye gönderilecek telefon numarası ve internet miktarını yazmalıdır. Örneğin; “HEDIYE 5XXXXXXXXX 1GB” olarak yazılan mesaj 9433’e gönderilir.

Türk Telekom abonesi sevdiklerinden bedava internet paketi isteyebilir mi? Nasıl yapılır?

Türk Telekom abonesi sevdiklerinden bedava internet isteyebilir. Bunun için ilk olarak mesajlar kısmından ISTE yazarak kişinin telefon numarasını ve ardından istediği bedava internet miktarını yazmalıdır. ISTE 5XXXXXXXXX 1GB gibi yazılan mesaj 9433’e gönderilir.

Türk Telekom hediye internet servisini kullanmak istemeyenler ne yapmalıdır?

Türk Telekom abonesinin KAPALI yazarak 9433’e kısa mesaj göndermesi hediye internet servisini kapatması için yeterlidir.

Türk Telekom PAKETMATİK kampanyasına katılmak için şart var mıdır?

Abonenin PAKETMATİK kampanyasına katılabilmesi için Online İşlemleri telefonlarına fatura dönemine ait ilk hafta indirmiş olmaları gerekir. Uygulama telefonda en az 1 hafta açık kaldıktan sonra paket alımları başlar. Hediye internet paketi alımları 1 TL’den başlayacak. Aylık kullanım 10 GB olacak paketlerin en yüksek fiyatlandırması 30 TL olacak. Paketler abonelere aylık, haftalık ve günlük olmak üzere farklı şekillerde sunulmaktadır.

4,5G Uyumlu 30GB Bedava Hediye İnternet Kampanyasına nasıl dahil olunur?

Kampanyaya katılmak için öncelikle Türk Telekom bayisine gidilerek 4,5G uyumlu SİM kart alınmalıdır. Hat açıldıktan sonra kısa mesaj kısmına 4.5G 30GB yazılır ve 5555’e gönderilir. 30 GB hediye internet abonelerin hattına gönderilen bilgilendirme mesajından sonra yüklenir. ’4.5G 2 Kat Hediye Kampanyası’na daha önce katılanlar 30 GB kampanyasına katılamazlar.

Türk Telekom ArayanıBil Plus Kampanyası’na katılmak için ne yapılmalı?

Kampanyaya katılmak için Türk Telekom abonesinin kısa mesaj kısmına PLUS yazıp 7065’e gönderildiğinde haftalık 1 GB internet kazanılır. PLUS yazıp 7066’a mesaj gönderildiğinde ise aylık 1 GB hediye internet paketi kazanma hakkı elde edilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Evde internet Paketleri

netpaket

İnternetpaketleri.com 2020 yılı sonlarında Ziyaretcilerine tüm operatörlerin en güncel bedava internet paketlerini duyurmak amacı ile yayın hayatına başlamıştır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu