TÜRK TELEKOM

Türk Telekom Kalan Kullanım Sorgulama (İnternet, SMS, Dakika)

Türk Telekom Kalan Kullanım Sorgulamak artık çok kolay! Sizlerde ister 9333 arayarak veya telefonunuzdan *123# tuşlarayarak kalan internet, dakika ve SMS durumunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Sorgulama

Türkiye’nin en eski ve en büyük operatör firması olan Türk Telekom Türkiye Cumhuriyeti’nin telefon altyapısını oluşturan ilk kurumdur. Devletin kurumu olan Türk Telekom gelişen teknolojilere ayak uydurabilmek adına özelleştirilmiştir. Özelleştirilmesi ile beraber yeni özellikler ve yeni servisler ile bir çok beklentiyi karşılamaktadır. Türk Telekom mobil Hat sahibi müşteriler Türk Telekom kalan kullanım sorgulama teknikleri ile kullanımlarını kontrol edebilmekte ve tüm kullanımlarını yönlendirebilmektedirler.

Kalan kullanım bilgilerini sorgulamak için Türk Telekom mobil müşterileri ya da internet müşterileri için kalan kullanım bilgisini sesli yanıt sistemi ile ya da mesaj sistemi ile ya da geçmişten beri kullanılan *123# arayarak öğrenebilir, internet sitesi üzerinden ” https://onlineislemler.turktelekom.com.tr” ya da mobil uygulamadan da ” https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tmob.AveaOIM” öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme

Türk Telekom müşterileri için birçok sorgulama yöntemi sunularak kişilerin kendilerine en kolay gelen yöntemi kullanmaları sağlanmaktadır. Sizlerde dilediğiniz metot ile kalan kullanım bilgilerini elde edebilirsiniz. Genel itibarıyla geçmişten günümüze kullanılan bakiye sorgulama yöntemleri detaylandırmak adına farklılaşmış olması her kesimden o anki durumunuza göre net verileri ulaşmanızı sağlamaktadır.

Türk telefon kullanıcıları faturalı yada faturasız hatların da kalan kullanımlarını ya da bakiyelerini sorgulaya bilmek için online işlemler merkezini ziyaret ederek detaylı olarak kalan kullanımlarını öğrenebilmektedirler. Faturasız müşteriler için sunulmakta olan diğer bir servis ise her kullanım sonrası bilgilendirme mesajı alınması ile kalan kullanımın öğrenilmesidir. Bilgilendirme servisinin iptal edilmemesi durumunda hiçbir ücret ödemeden bu servisin devam etmesi kabul edilmiş olur.

9333 bakiye sorma servisini arayarak ya da buraya mesaj göndererek de kalan kullanım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Yine faturasız hatlar için hesaplarında kalan bakiyeyi sorgulaya bilmek için *123# tuşlanarak sorgulama işlemi yapılabilir. Yine telefonunuza yükleyeceğiniz online işlemler programı ile birçok işlemin yanında kalan kullanım bilgilerinize de öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Dakika Sorgulama

Türk Telekom faturalı hat sahibi olan kişiden paket aşımı yapmamak için Türk Telekom kalan dakika sorgulama yöntemlerini öğrenmektedirler. Bu mesajlar sayesinde kalan kullanımlarını öğrenerek paket yenileme süresi ne kadar kontrol altında tutabilmek dediler. Kalan dakika sorgulama metotları kullanılarak kalan dakikanın öğrenilmesi ve yetmeyeceği durumlarda da Türk Telekom’dan dakika paketleri satın alınması mümkündür.

Kalan dakikalarınızı Türk Telekom’un mobil telefonlara indirebileceğiniz online işlemler “https://onlineislemler.turktelekom.com.tr uygulamasından rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Online işlemler uygulamasına telefon numaranı ve anlık olarak alabileceğiniz uygulama şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda tüm kullanım bilgilerini ana ekranda yer almaktadır. Burada dakika menüsü seçilerek kullanılan dakikalar ve kalan dakikalar detaylı olarak müşterilere sunulmaktadır.

Türk Telekom Kalan Dakika Sorgulama

Diğer bir yöntem ise Türk Telekom’dan bilgi mesajıyla kalan dakika sorgulama yöntemidir. Bu bilgi mesajı bütün operatörünüzden talepte bulunabilir her kullanımdan sonra kalan kullanım bilgileriniz telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz faturasız hat sahipleri için sunulan bu özelliği 444 1 500 numaralı sesli yanıt sisteminden iptal edebilirsiniz. Bu hizmetin kullanımında ve İptal edilmesini herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Türk Telekom kalan dakikaları mızı SMS yöntemi ile de öğrenmeniz mümkündür. 9333 numarasına kalan dakikalarında öğrenmeniz için kısa mesaj yollamanız yeterlidir. Dilerseniz telefonla arama menüsüne girerek 9333’ü tuşlayıp arayarak kalan kullanım bilgilerinizi ve dolayısıyla kalan dakika sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu servisi de kullanmak için herhangi bir kullanım ücreti ödenmemektedir. Aynı zamanda bu direkt hattınız üzerinden yapılan bir uygulama olduğu için internet erişimi de istememektedir.

Yine telefonunuzun arama bölümünden tuşlar ekranlı açarak *123# tuşlarını ve *124# tuşlarını kullanarak kalan bakiye bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu yöntemle birlikte hem faturalı hem de faturasız hat sahipleri kalan dakika sorgulama işlemi yaparak detaylı olarak hem dakikalarını hem de diğer kullanmakta olduğu hizmetlerin miktarını öğrenilebilmektedir.

Türk Telekom Dakika

Günümüzde çok kullanılmıyor olsa da telefonunuzdan servis menüsüne giriş yaparak kalan dakika sorgulaması yapabilmeniz mümkündür. Burada servis menüsünden altından asistan menüsüne giriş yapılır ve kredi ekranın ara kalan ücret ve dolayısıyla dakikalar öğrenilebilmektedir. Bu uygulamadan Türk Telekom faturasız hat sahipleri yararlanabilmektedir.

Faturalı hat sahipleri kalan dakika sorgulama işlemi için 5555’e SMS atarak son 2 saate kadar olan tüm kullanımlarını öğrenebilmektedirler. Bu servisten yararlanabilmek için kalan yazısı mesaj olarak gönderilebileceği gibi fatura bilgilerine de ulaşabilmek için fatura yazarak 5555’e gönderebilirsiniz. Bu sahibi sizlerde kalan dakikalarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan İnternet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde telefonlarımız ile aramadan daha çok internet kullanımı yapmaktayız. Gelişen teknoloji ile birlikte tüm işlemlerimizi telefon üzerinden yürütmeniz nedeniyle internetin yoğun kullanımı söz konusudur. Mobil telefon kullanan ve bu nedenle de internete ihtiyacı olan Türk Telekom müşterileri internetli tarifeler seçmektedirler. Ancak internetlerinin kontrollü bir şekilde kullanılabilmesi ya da bitmeden yeni paketlerini alınabilmesi için Türk Telekom kalan internet sorgulama yöntemleri öğrenilmelidir.

Türk Telekom kalan internet bilgilerinin öğrenilmesi oldukça kolaydır. Bütün Android telefonlara ya da ios işlemcili telefonlara indirebileceğiniz Türk Telekom mobil işlemler uygulamasını yükleyebilir ve buradan Telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak tüm kalan kullanımlarınız gibi kalan internet kullanım bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Aynı menü üzerinden internetinizin bitmesi durumunda internet alabilir. Dilerseniz tarifenize haftalık ya da aylık olarak paketler tanımlayabilirsiniz.

Dilerseniz uygulama haricinde direkt Türk Telekom’un kendi sitesinde mobil müşteri hizmetleri olarak sunulan adrese ulaşım sağlayarak kalan kullanımlarınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem için telefonunuzdan 9520 adresine şifre mesajı atarak alacağınız şifre ile sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Böylece mesaj ile gelen n

Türk Telekom Kalan İnternet Sorgulama

umarayı istediğiniz zamana kadar giriş yapmakta kullanabilirsiniz. Ancak değiştirmek istediğinizde tekrar bu işlemi yaparak şifrenizi yenileyebilirsiniz. İsterseniz kalan kullanım bilgilerinizi müşteri hizmetlerini arayarak da sesli yanıt sisteminden öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan SMS Sorgulama Nasıldır?

Türk Telekom müşterilerinin istisnasız olarak tamamı kalan kullanımlarını zaman zaman sorgulamaktadırlar. Türk Telekom kalan sms sorgulama işlemleri de özellikle SMS kullanımı yapan kullanıcılar için aktif olarak kullanılmakta olan servislerdir. Kalan SMS’lerinizi öğrenebilmek için sizler de birden farklı metot kullanabilirsiniz. Türk Telekom kullanımlarınızı sorgulayıp öğrenerek kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır.

Türk Telekom kalan kullanımları öğrenmek için sizlere sms ile sorgulama seçeneği sunmaktadır. Türk Telekom kullanıcıları SMS yazıp 5555’e ya da 6000 numarasına mesaj atarak kalan sms kullanımlarını öğrenebilirler. Dilerseniz telefon uygulamasından giriş yaparak kalan sms sorgulama işlemi de yapabilirsiniz. Kalan sms durumunuza göre gerektiğinde haftalık ya da aylık bir seferliğe mahsus ya da süreli olarak 12 ay boyunca kullanmak üzere SMS paketi satın alınabilir.

Türk Telekom Kalan SMS Sorgulama

Aynı zamanda internet üzerinden de Türk Telekom online işlemlerhttps://onlineislemler.turktelekom.com.tr“adresinden kalan kullanımları öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden online işlemlere giriş yapmak için telefon numaranız ve şifreniz olması gerekmektedir. Şifrenizi telefon üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz. Şifre almak için telefonunuzdan *952# tuşlamanız yeterli olacaktır. Gelen şifreyle ister telefon uygulamasından ister internet üzerinden online işlemlere giriş yapabilirsiniz.

Tüm bu metotların dışında 9333 numarasını arayarak ya da bu numaraya mesaj atarak kalan sms durumunuzu öğrenebilirsiniz. Bu numarayı tuşladığınız da yalnızca SMS hakkında bilgi almakla kalmayıp bütün kullanım haklarımızla alakalı bilgilendirmeler ayrı ayrı gönderilmektedir. Bu sayede sizlerde bütün kalan kullanım bilgilerinize ulaşarak fatura aşımı gibi bir problem ile karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.

Mesaj göndermekten ya da gelen mesajlar ile ilgilenmekten hoşlanmayan kişiler için internet ve mesajlar haricinde sesli yanıt sistemi ya da müşteri hizmetleri “444 1 444“yardımı ile de kalan kullanımlarınızı öğrenmeniz mümkündür. Ancak bu mesaj en zor ve en çok zaman alan yöntemlerden biridir. Bu nedenle de oldukça az kullanılmaktadır. Sizlerde kullandıktan sonra bu yöntem hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Türk Telekom SMS İle Kalan Kullanım Sorgulama

Türk Telekom abonelerine birbirinden farklı paketler sunmaktadır. Faturalı ve faturasız hatlara uygulanan tarifeler ve satışa sunulan pakette farklılık göstermektedir. Faturalı hat sahipleri taahhütlü ya da taahhütsüz olarak diledikleri paketleri kullanabilirler. Bunun yanı sıra seçtikleri tarifinin üzerime diledikleri internet SMS ya da konuşma paketleri ile satın alabilirler. Bu işlemleri tatlı olarak da tarifelerini ekleye bilecekleri gibi haftalık yada bir seferliğine mahsus aylıkla alabilmektedirler.

Türk Telekom SMS ile Kalan Kullanım Sorgulama

Seçtiğiniz tarifede taahhüt yapmanız durumunda %30 a varan indirim ile tarifenizi kullanmanız mümkündür. Ancak internet konuşma ya da SMS kullanım hakkınız bittiğine taahhüt süt olarak kullanıma devam edileceğinden kullanılan her 1 dakika her 1 megabayt ya da her bir SMS tarafınıza artı bir masraf olarak fatura edilmektedir. İstemeden de olsa paket aşımından kaynaklı olarak normalde avantajlı paketlerden yararlanabilecekken çok daha pahalıya kullanım sağlamış olabilmektedir.

Paket taşıma sıkıntısı yaşamamak için Türk Telekom sms ile kalan kullanım sorgulama hizmetleri vermektedir. Faturalı hat kullanıcıları kalan yazıp 55 55’e mesaj göndererek kalan kullanımlarım mesaj ile ceplerine gelmesini sağlayabilirler. Bu sayede tüm bilgilendirmeler son iki saat hariç sizlerle paylaşılmaktadır. Bu işlemi istediğiniz her yerde ve her an tekrarlayabilirsiniz. Bu uygulama Türk Telekom kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Aynı şekilde faturasız hat sahipleri de TL ile paket satın alma şansına sahiptirler. Uygun paket tekliflerinden yararlanarak telefonunuzdaki yüklü TL ile internet SMS ya da konuşma paketlerinden alabilirsiniz. Adınız Paketlerin kalan bir tane öğrenmek için de 55 55’e kalan yazıp Türk Telekom sms ile kalan kullanım sorgulama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Türk Telekom 9333 İle Kalan Kullanım Sorgulama

Türk Telekom aboneleri için zamanın kıymetini bilmekte ve onları zaman kaybetmemeleri için en kolay şekilde aradıklarım bulmalarına yardımcı olacak uygulamalara yönlendirmektedirler. Kalan kullanımları en kolay yoldan öğrenebilmenin yolu da şüphesiz 93 33 numarası kullanımıdır. Türk Telekom 93 33 ile kalan kullanım sorgulama yöntemi hem zamandan hem de zahmetten tasarruf sağlayacaksınız bir yöntemdir.

Bu servisi kullanmak için telefonunuzun arama ekranında 93 33‘ü tuşlayarak arama yapmalısınız. Burada otomatik bilgisayar üzerinden bir yönlendirme ile karşı karşıya kalmaktasınız. Hem fatura bilgisini hem de kalan kullanım bilgilerine anında ulaşabilmeniz sağlanmaktadır. Aramayı gerçekleştirdiğinizde biri tuşla ararsanız fatura hakkında bilgi edinebilirsiniz. İkiyi tuşlamanız halinde de kalan kullanımlar hakkında bilgi verilmektedir.

93 33 aranarak 2 tuşuna bastığınızda direkt olarak size kalan kullanım bilgilendirmesi ne aktarmaktadır. Kalan kullanımların size aktarılmasından önce otomatik olarak kalan kullanılan tarafınıza SMS olarak gönderilmektedir. Ancak son 2 saat hariç bilgilendirmesi yapılmaktadır. Bu nedenle son 2 saat içerisindeki kullanımlarınız bilgilendirmeye dahil edilmemektedir. SMS gönderme işleminden sonra da konuşma SMS ve internet kalan kullanım bilgileri sırasıyla aktarılmaktadır.

Türk Telekom 933 ile kalan sorgulama

Türk Telekom 93 33 numarasından ulaşabileceğiniz bu hizmeti tekrar tekrar dinleyebilirsiniz. Bu servis için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bedava olması nedeniyle dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden arayarak tarifeniz ve paketlerin kalan kullanım bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu sayede paketlerinizin kontrol altında olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı menü üzerinden fatura detaylarına fatura miktarına ulaşabilirsiniz.

93 33 numarasını aramak gibi bir durumunuz olmaması halinde aynı numaraya mesajla gönderebilirsiniz. Bu numaraya mesaj göndererek yine aynı şekilde kalan kullanımlarınızı sorgulayabilirsiniz. Detay yazıp 93 33 e göndermeniz durumunda detaylı olarak kalan kullanım bilgileriniz tarafınıza mesaj olarak üretilmektedir. Yine faturasız hatlarda da bu servis kullanılarak kalan bakiyeyi öğrenmek mümkündür.

Faturasız hatlarda kalan bakiyeyi öğrenmesi için 93 93 aramanız ya da TL yazıp 93 33 e göndermeniz yeterli olacaktır. Faturasız hat üzerinden aldığınız paketlerde aynı numara üzerinden sorgulamanız a yanıt olarak kullanım bilgileri gönderilmektedir. Bu sayede hem tarife hem paket hem de kalan TL bilgisi aynı numaradan öğrenilmektedir. Üstelik faturalı ya da faturasız fark etmeksizin herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Kalan Kullanımlarımı Öğrenmek İçin Kullandığım Yöntemler Ücretli Mi?

Türk Telekom’da bakiye ve kalan kullanım durumlarınızı öğrenmek için kullanacağınız bütün yöntemler ücretsiz olarak Türk Telekom tarafından sizlere sunulmaktadır. Kalan kullanımları öğrenmek için indireceğiniz online işlemler uygulaması dahil olmak üzere telefonunuza yükleyeceğiniz kalan kullanım bilgilendirme uygulamaları ücretsizdir. Aynı şekilde SMS yöntemi ile ve arama yöntemi ile kalan kullanımlar hakkında bilgi almak istediğinizde bu uygulama kullanım haklarınızdan düşmeden ve herhangi bir ücretlendirmeye tabi tutulmadan sizlere sunuluyor.

Kalan Kullanımları Öğrenmek İçin Abone Olmak Mı Gerekir?

Türk Telekom hat sahibi olan herkes Türk Telekom’un bütün sistemlere anlık alacağı şifreleri ile giriş yapabilirler. Türk Telekom müşterilerine ait bilgiler Türk Telekom’da kayıtlı olduğu için ekstradan hiçbir servise ya da uygulamaya kayıt olmak gerekmiyor.

Kullanım Hakkım Bittiğinde Kalan Kullanım Metotlarını Kullanabilir Miyim?

Servis numaralarımızdan, hattınızda dakika olsun ya da olmasın Türk Telekom servislerine ulaşabilirsiniz. Bu sayede dakika ya da SMS hattınızın bitmesi durumunda arama ya da SMS gönderme yöntemi ile kalan kullanım sorgulama sistemlerini kullanabilirsiniz. Ancak internet hakkınız bittiyse farklı bir wi-fi üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. İnternete erişim sağlayamıyor iseniz telefonunuz üzerinde yüklü olan online işlemler uygulamasına giriş yapamazsınız. Aynı şekilde internet tarayıcısı üzerinden de online işlemler merkezine gidip yapamazsınız. Ancak wi-fi yardımıyla kalan kullanımlarınızı öğrenmek için Türk Telekom internet adresine ve Telefonunuzda yüklü olan online işlemler uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

Güncel Kullanımlarımı Nasıl Öğrenebilirim?

En detaylı şekilde kalan kullanımlarınızı öğrendiğiniz gibi geçmiş olan kullanımlarınızı da detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Aradığınız numaradan attığınız SMS kullandığınız internete kadar detaylı olarak inceleme yapmak için telefonunuza ekleyeceğiniz online işlemler uygulamasını ya da internet sağlayıcıları üzerinden Türk Telekom online işlemler bireysel menüsünden giriş yaparak görebilirsiniz.

Farklı Telefondan Kalan Kullanım Bilgilerimi Öğrenebilir Miyim?

Farklı telefonda online işlemlere şifreniz var ise giriş yaparak kalan kullanım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Ancak şifreniz yoksa şifrenizi alabilmek için telefonunuza ihtiyacımız bulunmaktadır. İlgili hatta mesaj iletilmektedir. Yine 9333 servisini arayarak ya da mesaj atarak kalan kullanımları öğrenebilmeniz için yine kendi hattınız ile işlem yapmanız gerekmektedir. Telefonunuz olmadan yalnızca müşteri hizmetlerini “444 1 444” arayarak gerekli bilgileri vermeniz neticesinde ve şifrenizi biliyorsanız telefon numaranızı ve şifrenizi yazarak online işlemler merkezinden kalan kullanım bilgilerinize ulaşmanız mümkündür.

Sizlerde Türk Telekom kullanıcısı iseniz, https://internetpaketleri.com/turk-telekom-gel-dene-kampanyasi/ adresinden en güncel kampanya ile internete doyabilirsiniz.

netpaket

İnternetpaketleri.com 2020 yılı sonlarında Ziyaretcilerine tüm operatörlerin en güncel bedava internet paketlerini duyurmak amacı ile yayın hayatına başlamıştır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Türk telekom kalan dakika ve internet sorgulama hakkında verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederiz. T. Telekom kullanıyorum uzun zamandır ve memnunum.

  2. baya detaylı bır bılgı olmus. site admını ellerıne saglık artık bunları dırek uygulama uzerınden de yapabılıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir