TURKCELL

Turkcell: Sosyal Medya (Ek İnternet) Paketleri

Turkcell Sosyal medya ek internet paketleri ile, kullanıcılarına yep yeni fırsatlar sunuyor. Sizler de Turkcell’in ” Youtube, İnstagram, Twitter,Facebook ” vb. tüm sosyal medya ek internet paketleri ile internet keyfini doyasıya kota derdi olmadan sürdürebilirsiniz.

Turkcell Sosyal Medya Paketleri

Turkcell, müşterilerine özel birçok paket fırsatı sunmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmakla birlikte, sürekli yenilenmek için çalışmalar yapmaktadır. Sosyal medya, kişiler tarafından çokça kullanılan bir mecra olması sebebiyle, internet kullanım hakkını da arttırmaktadır. Dolayısıyla Turkcell’in yenilenen yapısı sayesinde, birçok sosyal paket avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sosyal medyanın yenilenen yapısı ve yaygınlaşması sebebi ile kullanım oranları da artış göstermiştir. Bu durum internet kullanımını da doğru oranda arttırmıştır. Turkcell’in Sosyal Medya Paketi kapsamında olan Facebook, Twitter, Youtube ve İnstagram gibi sosyal mecralarda seçilen paket kapsamında geçerli olan ek internet paketleridir. Kurumsal faturalı ses hattına sahip kişiler yararlanabilmektedir. Bu paketler 1 ay içinde en fazla 4 defa alınabilir.

Turkcell Sosyal Medya Paketi Nedir?

turkcell sosyal medya paketi nedir

Özellikle Sosyal medyada çok vakit geçiren kullanıcılarına kolaylık sağlamak adına Turkcell Sosyal medya paketleri ile kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Sosyal medyada karşınıza çıkan özellikle videolar internet paketinizi bitiriyor mu? Sizlerde tarifenize ek Turkcell’in sosyal medya ek internet paketleri ile, internet keyfinizi doyasıya yaşayabilirsiniz. İnternetim “bitti” derdinden kurtulabilirsiniz. Gelin Turkcell’in sosyal medya paketlerine bir bir beraber göz atalım.

Sosyal Paket Fırsatları Turkcell

Sosyal Paket, 6 GB ve 10 GB internet paketleri olup, Facebook ve Twitter’a özel bir pakettir. Sosyal Paket 6 GB ek internet paketine katılım sağlamak için kısa mesaj bölümünden SOSYAL yaz arasında bir boşluk bırak 6GB yaz ve 2200’a SMS gönder.

 • Sosyal 6GB yaz 2200’a gönder.
 • Sosyal Paket 6 GB ücreti: 9TL’dir.
 • Sosyal Paket 10 GB ek internet paketine katılım sağlamak için kısa mesaj bölümünden SOSYAL yaz arasında bir boşluk bırak 10GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • Sosyal 10GB yaz 2200’a yolla.
 • Sosyal Paket 10 GB: 15 TL’dir.

Bu paketi Messenger’da mesajlaşmak, fotoğraf ve video gönderimi şeklinde kullanabilirsiniz. Paket kapsamında olmayan şey ise görüntülü görüşmelerdir.

Youtube İnternet Paketi Turkcell

youtube internet paketi turkcell

Youtube Paketi, sadece Youtube kullanımı için kullanılan ek pakettir. Youtube paketleri için 6 GB ve 10 GB internet paketi seçenekleri vardır.

 • Youtube internet 6 GB ek internet paketine katılım sağlamak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden YOUTUBE yaz arasında bir boşluk bırak 6GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • Youtube 6 GB ücreti: 15 TL’dir.
 • Youtube internet 10 GB ek internet paketine katılım sağlamak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden YOUTUBE yaz arasında bir boşluk bırak 10GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • Youtube 10 GB ücreti: 25 TL’dir.

Paket kapsamı içerisinde Youtube da tüm canlı yayınları izleyebilir, Youtube Music uygulamasını kullanabilirsiniz.

İnstagram Paketi Turkcell

Instagram paketi, sadece instagram kullanımında geçerli olan ek internet paketidir. Instagram paketleri için 6 GB ve 10 GB internet paketi seçenekleri vardır.

 • İnstagram paketi 6 GB ek internet paketine katılım sağlamak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden INSTAGRAM yaz arasında bir boşluk bırak 6GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • İnstagram paketi 6 GB ücreti: 15 TL’dir.
 • İnstagram paketi 10 GB ek internet paketine katılım sağlamak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden INSTAGRAM yaz arasında bir boşluk bırak 10GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • İnstagram paketi 10 GB ücreti: 25 TL’dir.
 • İnstagram paketi kapsamı içine girmeyenler:
 • İnstagram canlı yayın ve görüntülü arama paket kapsamına girmemektedir.
 • İnstagram ’dan mesajlaşmak paket kapsamına girmemektedir.

Sosyal İzleme Paketi Turkcell

Sosyal izleme paketi, sadece Youtube ve Facebook kullanımında geçerli olan ek internet paketidir. Youtube ve Facebook uygulamalarını kapsayan Sosyal İzleme paketi için 6 GB ve 10 GB internet paket seçenekleri vardır.

 • Sosyal izleme paketi 6 GB ek internet paketine katılım sağlamak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden SOSYAL IZLEME yaz arasında bir boşluk bırak 6GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • Youtube ve Facebook uygulamalarını içeren Sosyal izleme paketi 6 GB ücreti: 20 TL’dir.
 • Sosyal izleme paketi 10 GB ek internet paketine katılım sağlamak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden SOSYAL IZLEME yaz arasında bir boşluk bırak 10GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • Sosyal izleme paketi 10 GB ücreti: 29 TL’dir.

Youtube’dan canlı yayın izlemek ve Youtube Music uygulamasını kullanmak paket kapsamındadır. Facebook Messenger, mesajlaşma, fotoğraf ve video göndermek paket kapsamındadır. Sosyal izleme Facebook uygulamasında görüntülü arama kullanımı pakete dahil değildir.

Sosyal Paylaşım Paketi Turkcell

Sosyal paylaşım paketi, sadece Instagram ve Facebook kullanımında geçerli olan ek internet paketidir. Instagram ve Facebook uygulamalarını kapsayan Turkcell Sosyal paylaşım paketi için 6 GB ve 10 GB internet paket seçenekleri vardır.

 • Sosyal paylaşım paketi 6 GB ek internet paketine katılım sağlamak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden SOSYAL PAYLASIM yaz arasında bir boşluk bırak 6GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • Instagram ve Facebook uygulamalarını içeren Turkcell’in Sosyal paylaşım paketi 6 GB ücreti: 20 TL’dir.
 • Sosyal paylaşım paketi 10 GB ek internet paketine katılım sağlamak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden SOSYAL PAYLASIM yaz arasında bir boşluk bırak 10GB yaz ve 2200’a SMS gönder.
 • Turkcell’in müşterilerine özel, yalnızca Instagram ve Facebook uygulamalarının kullanıldığı Sosyal paylaşım paketi 10 GB ücreti: 29 TL’dir.

Facebook Messenger, mesajlaşma, fotoğraf ve video göndermek paket kapsamındadır. Sosyal paylaşım paketi Facebook uygulamasında görüntülü arama kullanımı pakete dahil değildir. Instagram canlı yayın ve görüntülü arama paket kapsamına girmemektedir. Instagram’dan mesajlaşmak paket kapsamına girmemektedir.

Sosyal Medya Paketleri Kapsamındaki Kurallar

 • Sosyal paket kapsamındaki ücrete KDV ve ÖİV dahildir.
 • Başvuru esnasında SMS ücretlendirilmemektedir.
 • Başvuru yaptıktan sonra gelen bilgilendirme mesajından sonra paketlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Paket aşımı durumunda mevcut tarife üzerinden ücretlendirme yapılacaktır.
 • Paket kapsamında yalnızca yurt içinde kullanım hakkı geçerli olur.
 • Satın alınan paketler hiçbir şekilde başka kişilere transfer edilemez.
 • Paket kapsamında olan haklar, bir sonraki aya kadar bitmezse, kesinlikle kullanım hakları bir sonraki aya devredilmez, silinir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hattımı başka bir numaraya taşımak istediğimde almış olduğum sosyal medya paketlerini o hatta transfer edebilir miyim?
Turkcell sosyal medya ek internet paketi kullanan kişiler, hattını farklı bir numaraya taşıdığında, kullanmış olduğu sosyal medya paketleri diğer hatta transfer edilmemektedir.

Paketimi nasıl iptal edebilirim?
Sosyal medya paketlerini iptal etmek istediğiniz durumda, Turkcell çağrı merkezini arayarak iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal medya paketlerini iptal ettikten sonra, kalan haklarımı bana verilen sürenin sonuna kadar kullanabilir miyim?
Kalan kullanım haklarınızı iptal ettiğinizde, hala paketinizde kalan kullanım haklarınız mevcutsa, süre bitimine kadar kullanabilirsiniz.

Tarife/paket kullanımlarım bitmeye yakın ve/veya bittiğinde bana bilgilendirme mesajı gelir mi?
Kalan kullanım haklarınızda %80 kullandığınız zaman bilgilendirme mesajı gelir. Kullanımınız %100 olduğunda da bilgilendirme mesajı gelir.

Sosyal Medya Paketi için kalan kullanım haklarımı nasıl öğrenebilirim?
Müşteri hizmetlerini arayarak ya da KALAN yaz 2200’a göndererek kalan kullanım hakkınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya Paketini data hattımda kullanabilir miyim?
Bu paketten yalnızca ses hatları yararlanabilir.

Birden fazla sosyal medya ek internet paketi alabilir miyim?
Haftada sadece 1 defa sosyal medya ek internet paketi satın alabilirsiniz.

Sosyal medya paketini iptal ettikten sonra tekrar yararlanabilir miyim?
İptal durumunuzda aynı hafta içerisinde sadece 1 defa yararlanabilirsiniz.

Birden fazla Turkcell hattım için yararlanabilir miyim?
Evet yararlanabilirsiniz.

Birbirinden değerli Turkcell internet paketleri ile sizlere en güncel bilgileri vermeye çalışıyoruz.

netpaket

İnternetpaketleri.com 2020 yılı sonlarında Ziyaretcilerine tüm operatörlerin en güncel bedava internet paketlerini duyurmak amacı ile yayın hayatına başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu