NASIL YAPILIR

Vodafone Cep Lira Transferi Nasıl Yapılır?

Vodafone Cep Lira Transfer (vodafone tl isteme) işlemi için yapmanız gereken sizin gibi bireysel faturasız hat kullanan kişilere köntör transferini “7000“i arayarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ayrıcalıklı hizmetlerin tek adresi olan Vodafone kullanıcılarının her şartta iletişimine devam etmelerini sağlamak için Cep Lira Transfer uygulaması yapmaktadır. Bu uygulama ile kullanıcıların sürekli olarak iletişim ağı içerisinde yer almaları hedeflenmektedir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kullanıcıların pek çoğu ise Vodafone Cep Lira transferi nasıl yapılır? Oldukça merak etmektedir. Hattınızda liralarınız bitmiş ise faturalı veya faturasız hat sahipleri iletişimimizin devam etmesi için size lira gönderebilmektedir.

vodafone tl gönderme

Cep lira transfer faturasız olan bireysel hat kullanıcılar için uygulanmaktadır. Yani hattı faturalı olan kişiler için bu uygulama kullanılamamaktadır. Hattınızda liralarınız bitmiş ise bu servis aracılığı sevdiklerinizden lira talep edebilmektesiniz. Cep lira paylaşmak için;

 • 7000 arayarak istediğiniz kişiyle en az 1 en fazla 20 lira paylaşabilirsiniz.
 • Online Self Servis üzerinden de lira paylaşım işleminizi Vodafone Yanımda üzerinden yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz de bu işlem için Vodafone Müşteri Hizmetlerinden yarım alabilirsiniz.

Vodafone Kontör Transferi Nasıl Yapılır?

Kontör hattınızda bulunan liraların diğer ismi olarak eski dönemden dile yerleşmiştir. Lira kullanımı başlamadan evvel tüm hatlarda kontör uygulaması bulunduğu için hala lira kontör olarak söylenmektedir. Peki, Vodafone kontör transferi nasıl yapılır? Vodafone bireysel hat kullanıcıların en sık yapmış oldukları işlemlerden biri de kontör paylaşım veya isteme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vodafone Kontör Transferi Nasıl Yapılır?

Vodafone transfer işlemleri için eğer siz birine kontör gönderecek iseniz 7000’i arayarak gönderim yapacağınız hat bilgilerini girerek istediğiniz miktarda kontör gönderebilirsiniz. Eğer Vodafone Yanımda uygulamasını kullanıyor iseniz işlemleri çok daha kısa sürede telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan yaparak kontör transferi yapabilirsiniz.

Eğer faturasız hat kullanıcısı iseniz kontör paylaşmak için 7038’i aramanız ve gönderim yapmak istediğiniz hat bilgileri ve miktarını paylaşarak yine onay vermeniz yeterli olmaktadır. Online işlemler üzerinden bu transferi gerçekleştirmek için ise;

 • Vodafone online işlemlere giriş yapınız.
 • Giriş işleminin ardından TL işlemlerim sekmesine giriniz.
 • Açılan bölümde Cep Lira Transfer seçilir.
 • Bu alanda göndermek istediğiniz lira miktarı ve cep telefonu numarasını girmeniz gerekmektedir.
 • Onay vermenizin ardından ise gönderim yapılmış olacaktır.

Vodafone Faturalı Hattan Kontör Gönderme Nasıl Yapılır?

Faturalı tat kullanıcıları en çok Vodafone faturalı hattan kontör gönderme nasıl yapılır? Merak etmektedir. Sevdiklerini kontörsüz bırakmak istemeyen hat sahipleri birkaç basit işlem ile paylaşımda bulunabilmektedirler.
Faturalı hattınızdan paylaşım yapmak istediğiniz zaman 7000’i aramanız gerekmektir. Arama sırasında paylaşım yapmak istediğiniz hattın bilgilerini paylaşarak göndermek istediğiniz kontör miktarını belirterek transfer işlemini yapabilmektesiniz.

Vodafone Lira Paylaş Servisi Nasıl Açılır?

Vodafone Lira Paylaş

Sevdikleri ile lira paylaşımında bulunmak isteyenler Vodafone lira paylaş servisi nasıl açılır? Sorusunun cevabını merak etmektedir. Vodafone kullanıcıları için bu servisler zaten tanımlı bulunmaktadır. Bu nedenle ekstra olarak servisin açılması için işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır. sevdiklerinizle istediğiniz her an lira paylaşarak iletişiminizin devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Vodafone TL Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bireysel hat kullanıcıları Vodafone TL gönderme işlemi nasıl yapılır? Sorusu için farklı cevaplar elde etmektedir. Faturalı hatlardan 7000, faturasız hatlardan 7038, tüm hatlar için online self servis, yanımda ve müşteri hizmetleri aracılığı ile TL gönderimi mümkün olmaktadır. Ancak TL gönderimi yapabilmeniz için bazı şartlar gerekmektedir. Bu şartlar;

 • Vodafone üyeliğinizin üzerinden en az 3 ay geçmesi gerekmektedir. Aboneliğiniz üzerinden 3 ay geçmemiş ise TL gönderme yapamamaktasınız.
 • Transfer için 2 lira ücretlendirme yapılmaktadır.
 • Transfer işlemi sadece faturasız hatlara yapılmaktadır. Yani hattınız faturalı ise lira alamazsınız sadece lira paylaşımında bulunabilirsiniz.
 • Faturasız hattan paylaşım yapmak istediğiniz zaman gönderi sonrası en az 6 TL bakiyenin hattınızda kalması gerekmektedir. Eğer göndermek istediğiniz tutar sonrası bakiyeniz 6 lira kalmıyor ise işleminiz yapılmamaktadır.
 • Hattınızdan en az 1 en fazla 20 lirayı tek seferde gönderebilirsiniz.
 • Bir ay içerisinde 100 TL’den fazla paylaşım yapamazsınız.
 • Hattınıza transfer edilen liralar hat kullanım süresini uzatmaktadır. Ancak hattınıza gelen liralar 10 lira ve üzerinde olursa uzama gerçekleşmektedir.
 • Lira paylaştan hattınıza gelen liraları normal tarifenizden kullanabilirsiniz.
 • Hattınıza gönderilmiş olan liraları başkasına gönderemezsiniz. Yani aynı lira ikinci defa işleme alınmamaktadır.
 • Ödeme yaparak hattınıza TL yüklediğinizde yaptınız yüklemenin tam olarak yarısı kadar transfer hakkınız bulunur. Bu hakkınızı 180 gün boyunca kullanabilmektesiniz. Kullanmak istemediğiniz zaman ise tekrar süreleriniz otomatik olarak yenilenmektedir.

Vodafone TL İsteme İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone bireysel faturasız hat kullanıcıları lirasız kaldıkları zaman iletişimleri doğal olarak son bulmaktadır. Bu durumda Vodafone TL isteme işlemi nasıl yapılır? Sorusu akıllara gelmektedir. Müşterilerinin doya doya konuşmaya devam edebilmesi için Vodafone faturasız hat kullanıcıları için karşıdan lira isteme uygulaması yapmaktadır.

vodafone dan vodafone tl gönderme

Hattınızda liralar bittiği zaman sevdiklerinizden lira isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece 7038 numaralarını tuşlamak ve aramak yapmaktır. TL isteyeceğiniz kişinin telefon numarasını girerek ne kadar TL istediğinizi de belirterek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra TL istediğiniz kişiye bu işlemin onaylanıp onaylanmamasında dair bilgilendirme yapılmaktadır. Eğer karşı taraf onay verirse hemen hattınıza istediğiniz miktarda TL transferini yapmış olmaktasınız.

Kesintisiz iletişimi Türkiye’nin her noktasında sunan Vodafone kullanıcıları için TL isteme hizmeti oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Bu uygulama sayesinde Vodafone kullanıcıları kaldıkları yerden sevdikleri ile görüşemeye devam edebilmektedir.

“Ayrıca Vodafone Hat iptalı nasıl yapılır?Vidyozone Nedir Konumularımız da dikkatinizi çekebilir”.

netpaket

İnternetpaketleri.com 2020 yılı sonlarında Ziyaretcilerine tüm operatörlerin en güncel bedava internet paketlerini duyurmak amacı ile yayın hayatına başlamıştır.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Vodafone gerçekten son zamanlarda yeni gelen kampanyalar ile oldukça iyi duruma geldi. Bu arada çok detaylı içeriğinizin için teşekkür ederim baya işimize yaradı

 2. vodafone cep lira transferinin nasıl yapılacağı hakkında verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederiz. Bazı şartlar taşıması lazımmış demekki…

 3. Vodafone cepten TL gönderimi diye birşeyin varlığından bile haberdar değildim. Önemli bir konuya değinilmiş bilmeyenler için zor olabilirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu