NASIL YAPILIRVODAFONE

Vodafone Hat Kapatma (İptali) Nasıl Yapılır?

Vodafone hat kapatmak (iptali) için yapmanız gereken “0850 542 50 00” nolu numaraya, hat iptalinizi beyan ettiğiniz bir yazı (dilekçe) ve kimlik fotokopinizi göndermeniz yeterli olacaktır.”

Vodafone Hat iptali Nasıl Yapılır?

Vodafone ülkemizde uzun zamandır varlığını devam ettiren güçlü operatör şirketlerinden biridir. Farklı kampanyaları ve hizmet anlayışı ile oldukça fazla müşterisi bulunmaktadır. Elbette ki sunulan bu hizmetten memnun kalmayan ve artık Vodafone kullanmak istemeyen kişilerde sıklıkla olmaktadır. Bu durumda olan kişilerin en merak ettikleri konu ise Vodafone hat iptali nasıl yapılır? Olarak karşımıza çıkmaktadır.

vodafone hat kapatma

Hattınızı iptal ettirmek için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birini tercih ederek hat iptal ettirme işlemlerinizi başlatabilmektesiniz.

 • Vodafone sabit cep merkezlerine giderek birkaç evrak düzenlemesi ile
 • Müşteri hizmetlerini arayarak
 • Vodafone şirketinin internet sitesi üzerinden
 • Vodafone merkezine faks çekilerek hat iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Vodafone Cep Merkezlerine Giderek Hat Nasıl İptal Edilir?

Sabit cep merkezlerinden Vodafone hat iptali işlemlerinizi başlatabilmeniz için size en yakın konumda bulunan cep merkezine gitmeniz gerekmektedir. Vodafone çalışanlarına hat iptali nasıl yaptırabilirim? Sorusunu yönelttiğiniz zaman ilk olarak size bunun nedenlerini sormaktadırlar. Çünkü tek bir müşteri memnuniyetsizliği bile firmanın hizmet kalitesini olumsuz etkilemektedir.

vodafone cep merkezinden hat kapatma

Hattınızda memnun olmadığınız konuları dile getirerek işlemlerin başlatılmasını talep etmeniz gerekmektedir. Yetkili kişi talebinizi hem online olarak sistem üzerinden işleme alır hem de yazılı olarak da yine bazı belgeleri doldurmanızı talep edebilir. Hat iptali işlemleriniz için şahsi başvuru gerektiğini unutmayınız. Yani hat kimin üzerine kaydedilmiş ise iptal işlemleri içinde aynı şahsın başvuru yaparak işlemleri başlatması gerekmektedir.

Bir diğer unutmamanız gereken nokta da hattın ne kadar süre içerisinde kapatılacağını konusudur. 7 ila 10 gün içinde Vodafone hat iptali işlemenizi tamamlamış olacaktır.

Vodafone Müşteri Hizmetlerini Arayarak Hat İptali Nasıl Yapılır?

Vodafone müşterileri için 7/24 aktif olan müşteri hizmetleri ile hizmet vermektedir. Eğer Vodafone hat iptali için tercihiniz müşteri hizmetlerini aramak olacak ise birkaç adımda işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Şimdi Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak hat iptali nasıl yapılır? Sorusu için cevap olarak;

 • İlk olarak Vodafone 542’yi veya 0850 542 0542 numaralarından birini arayarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir.
 • Müşteri temsilcisi hat sahibi olduğunuzu doğrulamak adına birkaç soru yöneltecektir.
 • Hattın kapatılma nedeni ile birkaç soru sorularak hat kapatma işleminizi online olarak sisteme tanımlayacaktır.
 • Hattınız yine en geç 10 gün içerisinde iptal edilmiş olacaktır.

Vodafone İnternet Sitesinden Hat İptali Nasıl Yapılır?

 

vodafone internet sitesi üzerinden hat iptal etme

Vodafone çok sayıda müşterisi için her türlü işlem kolaylığı sağlamak adına online işlemlerin kısa sürede yapılabildiği ve oldukça fazla kullanılan bir internet sitesi ile hizmet vermektedir. Vodafone hat iptali için tercihinizi internet sitesi olarak da kullanabilirsiniz. Peki, Vodafone internet sitesinden hat nasıl iptal edilir?

 • Vodafone ait olan resmi internet sitesine “www.vodafone.com.tr”  giriş yapınız.
 • Daha sonra ekranda sağ üst köşede giriş yapabilmeniz için bir bölüm olduğunu göreceksiniz.
 • Bu alana telefon numarası ve şifre girmeniz gerekmektedir.
 • Giriş yaptıktan sonra hat işlemlerinin yapıldığı bölüme gidiniz.
 • Buradan hat iptali seçeneğini tıklamanız gerekmektedir.
 • İnternet sitesi üzerinizden bu şekilde hat iptali talebiniz alınmış olmaktadır.

İnternet sitesi üzerinden yapmış olduğunuz hat iptali işleminin ön başvuru özelliği taşıdığını unutmayınız. Kısa süre içerisinde Vodafone yetkilileri sizi arayacaktır. Gerekli tüm değerlendirmeler yapıldıktan sonra hattınız kısa sürede iptal edilmiş olacaktır.

Vodafone Faks Çekerek Hat İptali Nasıl Yapılır?

Vodafone hat iptal işlemleri için uygulanacak olan en son yöntem faks çekmektedir. Peki, Vodafone hat iptali için faks nasıl çekilir? Kullanıcılar Vodafone hat iptali için 0850 542 50 05 numaralı hatta üzerinizde şahsi bilgilerinizin olduğu bir dilekçe göndererek de işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Oluşturacağını bu dilekçe de hattı neden iptal ettirdiğinizin kısa bir açıklaması ve hat sahibine ait bilgilerin kesinlikle yer aşması gerekmektedir. Bu şekilde faks üzerinden dilekçe ile iptal için resmi bir belge niteliği taşıyan dilekçe yazmış olacaksınız. Vodafone dilekçeniz doğrultusunda gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yaptıktan sonra en kısa süre içerisinde hattınız iptal edilmiş olacaktır. Şayet nasıl yapacağını bilirseniz Vodafone hat iptali işleminizi oldukça pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Vodafone Hat Ne Zaman Kapanır

Vodafone hat sahiplerinin hat iptalinde hattın iptal edilme sürecini etkileyen bazı faktörler vardır. Bunlardan birincisi faturalı hat sahibinin hatta ait ödenmemiş borcunun bulunmaması gerekmektedir. Gecikmiş borcu olan hattın borcu iptal edilmeden ödenmelidir. Hesap kesim tarihi ile hat kapama işlemleri arasındaki süre hattı iptal ettirecek yani hat sahibi tarafından net olarak öğrenilmelidir.

Vodafone Hat Ne Zaman Kapanır

Hat kapama işleminde Bulunduğunuz taahhütlü paketlerde cayma durumlarına karşın oluşturulmuş olan cayma bedellerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Taahhütsüz bir hattın fatura kullanımından başka herhangi bir cezası ya da ödemesi bulunmazken taahhütlü bir hat iptal edilmek istendiğinde aynı zamanda taahhüt bozulmuş olmaktadır.

Vodafone hat sahibi tarafından taahhüdünün bozulması ise taahhüt fiyat ile farklı fiyat arasında bulunan fiyat farkının kendine fatura edilmesi ile sonuçlanmaktadır. Ancak bu miktar hesaplanırken kullandığı süreyle taahhüdünün kalan kullanım süresi arasında kendisi için en düşük olan miktar tercih edilerek müşteri lehinde bir faturalandırma yapılmaktadır. Hat kapama işlemi yapmadan önce bu bilgiye sahip olmanız önemlidir.

Vodafone Hat Kapatma Cezası

Vodafone hat sahibi olmak kadar hattımızı iptal ettirmek de en doğal hakkınızdır. Bu nedenle hat sahibi olurken ya da hattınızı kapatırken herhangi bir cezaya maruz kalmanız kabul edilebilir bir durum değildir . Ancak telefon operatörleri tatlımızı iptal ettirmezseniz dahi taahhütlü bir paketin iptal etmeniz durumunda bile eğer aynı paketten ya da bir üst paketten almayacaksınız belli bir cayma bedeli uygulamaktadır.

Vodafone Hat Kapatma Cezası

Burada operatörü nasıl uyguladı metot kullanılan paketin kullanılan ya da kalan miktarına bakarak az olanı seçmesi ve bu az olanın tatlı ve taahhütsüz paket arasındaki farkının müşteriye yansıtılması sağlanmaktadır. “Diyelim ki 12 aylık bir tarihte bulunduğunuz 100 liralık Tarsus fiyatı 70 liraya tatlı fiyat olarak anlaştınız. 4 ay sonra hattı kapatmak ya da taahhütü bozmak isterseniz 4 ay indirimli kullandığınız süreye yapılan indirim hesaplanarak çıkar ücret tarafımıza faturalanmaktadır”. Yani Kağıt olarak kullandığımız 70 TL’lik faturanıza her ay için 30 lira eklenerek 4 aylık kullanım süreniz bütün 120 TL Ek bir ödeme çıkmaktadır.

Sizlerde Vodafone hat alıp memnun kalmamış olabilirsiniz. Bu durumda farklı tarifeler ve paketler deneyebileceğiniz gibi hattın iptal edilmesine de talep edebilirsiniz. Bu durumda Vodafone hat kapama cezası adı altında bir ceza ile karşılaşabilirsiniz. Faturalı hatlarda taahhüt yapılan taahhüt nedeni ile oluşan duruma istinaden kontörlü hatta da böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak hattın iptal edilmesi durumunda aylık 4 TL gibi bir rakamın 12 ay için talep edilmesi söz konusu olabilmektedir. Yani tahsis paketlerde de faturalı hat için yaklaşık olarak 36 TL cayma bedeli ödemenin söz konusudur.

Vodafone Hat Tasıma İşlemi İptali

Günümüzde hat taşıma işlemlerinin kolay olması nedeniyle birçok hat farklı operatörleri bünyesine geçirilmektedir. İsteğe bağlı olarak farklı operatör abonesi olan kişiler Vodafone’dan numaralarını taşıyabileceği gibi Vodafone’dan da başka abonelere numaraları taşıyabilmektedirler. Bu taşıma esnasında da hattın iptali için gerekli olan prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Hat taşıma işlemleri her iki yapar açar ile ilgili olduğu için terk edilecek olan operatör şirketi onayı gerekmektedir. Her iki tarafın da hat taşıma işlemleri için gerekli bazı prosedürleri bulunmaktadır. Bir hattın taşınabilmesi için hattın en az 3 ay açık olması gerekmektedir. Aynı zamanda hat sahibi kişinin son 3 ay içerisinde hattını taşıma almış olması gerekmektedir. Bu kapsamda gerekli koşulları taşıyan kişiden hat taşıma işlemi için başvuruda bulunabilirler.

Vodafone Hat Kapatma iptali

Başvuru yapmış kişilerin hat taşıma işlemleri için 48 saat beklemeleri gerekmektedir. Bu süreçte taşınacak olan hat kapanmakta ve yeni hat için size bildirim ile birlikte açma işlemi gerçekleşmektedir. Bu süreç kimi zaman uzayabilmektedir. Günümüzde salgından dolayı hat taşıma işlemleri mobil uygulamalar ya da internet hizmetleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Hat taşıma işlemlerini internet üzerinden başvuru ile başlatan kişilere Kargo yoluyla yeni hatları ulaştırılmaktadır.

Ancak hat taşıma başvurusu yapan kişiler istedikleri anda hat taşıma işlemlerini iptal edebilirler. Taşıma işlemi hattın açılmasından önce yapılmalıdır ya da hattınızın açılmasından sonra 3 ayın geçmesi gerekmektedir. 3 ay geçmiş olan hatlarda ise hat taşıma iptalinden ziyade yeni hat taşıma talebi oluşturulabilmektedir. Hat taşıma işleminde ön başvuru yaparak sonrasında müşteri hizmetlerinden (542 arayarak) süreci takip etmeyi de unutmamalısınız.

Vodafone Hat Kısıtlama Nedir

Vodafone hat kısıtlama işlemleri hattın tek taraflı olarak aramaya kapanması mesaj göndermeye kapanması internet erişimine kapatılması özel numaraların aranmasına kapatılması gibi birçok tıklamayı içerisinde barındırmaktadır. Tam olarak yapmak istediğiniz işleme tercih ederek internetten ya da müşteri hizmetleri yardımıyla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Hat Kısıtlama


Hat iptali
yapmak isteyenler birçok şikayetini bu kısıtlamalar ile idare bilmektedirler. Özellikle de kota aşımı yapan kişiden hem kendi güvenlikleri hem de çocuklarının güvenliği için bu kısıtlamalardan rahatlıkla faydalanabilirler.

Hat kısıtlama isteyen kişi bu hakkına müşteri hizmetlerini (542 arayarak) rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Sizler de hakkınızı kısıtlamak istiyorsanız online self servise giriş yaparak kısıtlama işlemlerinizi şekillendirebilir ve uygulamaya alabilirsiniz. Başka bir metot olarak 70 48 aranarak sesli yanıt sistemi ile iptal işlemleriniz yürütülebilir. Ayrıca Vodafone müşterilerimiz ” https://internetpaketleri.com/vodafone-bedava-internet-kampanyalari/ adresimizden en güncel ” vodafone bedava internet paketleri “ne göz atabilirler.

netpaket

İnternetpaketleri.com 2020 yılı sonlarında Ziyaretcilerine tüm operatörlerin en güncel bedava internet paketlerini duyurmak amacı ile yayın hayatına başlamıştır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Vodafone hat iptali nasıl yapılacağı hakkında verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederiz. Anlaşılan iptal işlemleri çok basit

 2. Harbiden müşteri hizmetleri ile biraz önce tüm işlemleri tamamladık. Eskiden bu kadar kolay olmuyordu Vodafone hat iptali. Bence Admin diğer operatörler için de makalelerinizi yayınlayın

  1. Sitemiz henüz çok yeni, ancak dediğiniz konuları ” Not ” alıyorum. Kısa zaman içerisinde tüm operatörler için hat iptali nasıl yapıalcağı detaylı olarak anlatacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu